Akce

Balíček
„Koordinace svatby a foto“
již od

25 000 Kč

Více

Kytice sezony – jaro

Venku to momentálně na návrat zimy nevypadá, a tak je nejvyšší čas Vám  po poslední zimní kytici ukázat  jarní kytici, kterou jsme před časem nafotili.

Míša z Natural Flowers si připravila opět úžasně voňavou kytici, tentokráte v jemných pastelových barvách. Uvázala ji z následujících květin:

Statice (Limonium) – rostlina velmi  vhodná na sušení,  zůstává jí tvar i barevnost květů. Do kytic se přidává zejména jako doplněk. U nás se běžně pěstuje na zahradách. Seženete ji v modré, žluté, bílé nebo růžové barvě.

Hyacint (Hyacinthus) – typická jarní cibulovina s hustě posetými květy ve tvaru hroznu. Má velmi pronikavou vůni. Čím větší má hyacint cibuli, tím bude mít větší a bohatší květ. Nejčastěji ho můžete vidět v barvách bílé, modré a růžové. Vykvétají časně z jara.

Tulipán (Tulipa) – asi nejběžnější jarní cibulovina u nás. K sehnání  je spousta druhů a barev. Potkáte je na zahradách i v parcích. V naší kytici je použit tulipán plnokvětý, který při plném rozkvětu připomíná pivoňky či růže.

Pryskyřník (Ranunculus) – pryskyřník můžete vidět i u nás v lesích nebo jako plevel v zahradách, ale v jiných podobách než jsou ty, které můžete koupit běžně v květinářství. Existují v mnoha barevných variantách a k sehnání jsou od března do června. Mají jemné, hustě skládané květy, které se dají snadno i usušit.

Sasanka (Anemone) – může svým květem připomínat vlčí máky. Má křehké, jemné okvětní lístky a do jarních nebo lučních kytic je velmi oblíbená. U nás ji lze pěstovat v teplejších oblastech, ale spíše je k nám dovážena. Barevné varianty jsou nejčastěji bílá a modrá, ale k sehnání je i více barevných variací.

Borůvčí (Vaccinium) – každý určite zná a viděl keřík borůvky, který má kromě chutných plodů i velmi dekorativní větvičky, jež se používají právě do jarních květin. K sehnání jsou u nás od dubna do června.  Nedoporučujeme je trhat v našich lesích, může Vám hrozit pokuta. Pokud ji neseženete v květinářství, raději ji nahraďte jinými větvičkami.

Pivoňka (Paeonia) – téměř nejoblíbenější svatební květina, jedná se o keř s velkými, voňavými květy. U nás se jí daří velmi dobře pěstovat, hlavně v bílé, růžové a vínové barvě. Oblíbené jsou zejména pivoňky s plnými květy. Doba, kdy jsou pivoňky bez problémů k sehnání, je duben až červen.

Kytice v tomto složení má velmi intenzivní vůni, takže není úplně vhodná pro alergiky. Dá se téměř celá usušit, takže Vám může dělat radost delší dobu 🙂